Kolosy 2021

Ewa Chwałko
Pół roku po Łuku
7 lutego, 2022
Tajget – groźne góry Peloponezu
29 czerwca, 2022
Tajget – groźne góry Peloponezu
29 czerwca, 2022
Ewa Chwałko
Pół roku po Łuku
7 lutego, 2022

Ewa Chwałko z wyróżnieniem w kategorii Wyczyn za samotne przejście Łuku Karpat. Z tyłu Agnieszka Dziadek

Sama NOMINACJA do nagrody Kolosy w kategorii Wyczyn za samotne przejście Łuku Karpat oraz możliwość wystąpienia z wykładem były dla mnie ogromnym zaszczytem. Zaś WYRÓŻNIENIE, które otrzymałam - zaskoczeniem i ogromną radością.

KOLOSY w Gdyni to największy i najważniejszy festiwal podróżniczy. Odbył się po raz 24, dla mnie po raz pierwszy. Z zapartym tchem słuchałam znakomitych relacji podróżników, którzy żeglują, eksplorują jaskinie, dokonują alpinistycznych cudów i wyczynów. Przez Gdyńską Arenę przewinęło się w ciągu tych trzech dni 15 tysięcy ludzi.

To było wspaniałe stać w jednym szeregu ze zwycięzcą Piotrem Wilkiem, który śmigłowcem przeleciał przez Atlantyk, z panią kapitan legendarną Joanną Pajkowską, ze zwycięzcą wybitnym botanikiem Mateuszem Wrazidło, który pokazał, że ciągle można poprawiać mapę świata i odkrywać nowe gatunki - co robił w Gujanie, z kapitalnymi himalaistami - Michałem Worochem i Bartoszem Morozkiem, którzy udowodnili, że da się pokonać ograniczenia ciała, jeśli ma się nieograniczony umysł i wyobraźnię.
A nagrodę za debiut książkowy odebrała - a jakże, moja ukochana Rumunia - Dorota Filipiak "Rumunia. Pęknięte lustro Europy".

Od lewej: Ola Mae, laureatka Nagrody Dziennikarzy i Nagrody Publiczności za najlepszą prezentację; Joanna Pajkowska, laureatka Super Kolosa za całokształt dokonań; Ewa Chwałko, wyróżniona w kategorii Wyczyn za samotne przejście Łuku Karpat; Michał Woroch, wyróżniony (z Bartoszem Mrozkiem) w kategorii Wyczyn za wyprawę Wheelchairtrip Himalaya Challange 2021.

Wszyscy laureaci i wyróżnieni podczas 24. OSPŻiA - Kolosów (za rok) 2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.