parallax background

Na Połoninach Wetlińskiej i Caryńskiej – Główny Szlak Beskidzki

Gooood Morning Bieszczady! – Główny Szlak Beskidzki
2 sierpnia, 2019
Finał Głównego Szlaku Beskidzkiego
6 sierpnia, 2019
Finał Głównego Szlaku Beskidzkiego
6 sierpnia, 2019
Gooood Morning Bieszczady! – Główny Szlak Beskidzki
2 sierpnia, 2019

Mogłyśmy śmignąć w jeden dzień, lecz postanowiłyśmy podelektować się Bieszczadami. Trochę po januszowemu, ale kto to widział gnać przez połoniny i nawet nie poleżeć.

W drodze z Cisnej do Smereka spotkałyśmy ekipę historyczno-sapersko-filmową, która wjechała na szczyt Okrąglika quadami. Kręcili materiał dla TVP Historia o odnalezionym wraku samolotu z II wojny światowej. Nie, nie zgodziłyśmy się na żadne podwózki.

A teraz akapit specjalnie dla pań, które nie wierzą w istnienie prawdziwych mężczyzn. My wierzymy. Są tu. W karczmie w Smereku, oczekując na obiad, zrobiło nam się zimno. Panowie z sąsiedniego stolika zerwali się natychmiast, przynieśli kocyki, okryli nam nóżki i ramionka. To było męskie. Bardzo.

Następnego dnia lajtowo wspięłyśmy się na Smerek i przeszłyśmy Połoniną Wetlińską, a dzisiaj przemierzyłyśmy Połoninę Caryńską, leżąc gdzie się da. Przy okazji zrobiłyśmy eksperyment: pierwszą połoninę przeszłyśmy bez obciążenia półtorej godziny przed czasem, a drugą z naszymi garbami, ledwo mieszcząc się w czasach wyznaczonych przez szlakowskazy. Trzeba poćwiczyć liche korpusiki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.