parallax background

Apteczka – co w apteczce i dlaczego

Przygotowania – logistyka
17 kwietnia, 2023
Majówka na Wielkiej Fatrze
2 maja, 2023
Majówka na Wielkiej Fatrze
2 maja, 2023
Przygotowania – logistyka
17 kwietnia, 2023

Apteczka jest czerwona, bo wtedy dobrze ją widać. Wyróżnia się spośród innych rzeczy w plecaku. Dobrze, jeśli na odblaskowe części i ktoś, kto pochyli się nad plecakiem z czołówką, od razu ją namierzy. Łatwo ją też wyciągnie.

Apteczka ma uchwyt, aby ją bez trudu przenosić - jak torebkę. Ostatecznie można ją przypiąć za uchwyt do zewnętrznej części plecaka (choć ja tego nie stosuję, bezpieczniej, jeśli wszystkie rzeczy, zwłaszcza ważne, znajdują się schowane w plecaku. Lubię, kiedy plecak jest jednym zapakowanym monolitem i nic z niego nie wystaje).

 

Kiedy otworzy się jej zamek, rozkłada się zwykle na dwie lub trzy części pełne kieszonek i podtrzymujących siatek - wszystko widać, nie trzeba przewracać jak zawartości worka, wszystko jest poukładane i zabezpieczone.

Apteczka Deutera (dziękuję firmie, bo od niej ją otrzymałam) dojechała do mnie wyposażona w trzy bandaże, zestaw plastrów, nożyczki, pęnsetę, koc nrc, chustę trójkątną, rękawiczki, kompresy jałowe.

Uzupełniłam ją o leki, które mogą okazać się przydatne w trakcie wyprawy.

Wydałam 290 zł i to jest taka sytuacja, że wydajesz pieniądze z nadzieją, że to, co kupiłeś w ogóle ci się nie przyda. Przywieziesz z powrotem i wyrzucisz po terminie ważności.

 

Wśród leków znalazły się:

- duomox - antybiotyk w razie anginy,

- octeangin - do ssania na gardło,

- laperamid - na biegunkę,

- euthyrox - no niestety, na niedoczynność tarczycy - muszę brać,

- urofuraginum oraz 1 saszeta monuralu na zapalenie pęcherza i dróg moczowych, (kobiety mają bardziej skomplikowaną i delikatną hydraulikę, częściej zapadają na bolesne zapalenia pęcherza),

- floxal - krople do oczu w razie zapalenia spojówek (noszę szkła kontaktowe - w tej kwestii jeszcze się zastanowię, być może zabiorę tylko okulary),

- ibuprom- wiadomo,

- ketospray forte - silny, przeciwbólowy lek do użytku zewnętrznego.

Oczywiście, usunęłam opakowania i ulotki. Udało mi się zmieścić wszystko do apteczki, lecz zrobiła się lekko pękata. No ale nie ma wyjścia.

 

W apteczce zabieranej na wyprawę muszą się znaleźć niezbędne środki pierwszej pomocy i leki. To jest bardzo ciekawe zagadnienie – człowiek zabiera z nadzieją, że niepotrzebnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.